Į didžiausią bėgikų komandą jau 6 kartą susibūrė ir drauge 5 kilometrų trasą Rimi Vilniaus maratone įveikė programos „Erasmus+“ dalyviai. Bėgime dalyvavo beveik 600 ryškiais mėlynais marškinėliais su šūkiu „Erasmus+“ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis“ pasipuošusių dalyvių. Tai – programoje „Erasmus+“ dalyvaujančių institucijų atstovai, dėstytojai, mokytojai, administracijos darbuotojai, bendrojo ir profesinio mokymo mokyklų mokiniai ir universitetų bei kolegijų studentai.

Šiemet bėgimas ypatingas ir tuo, kad tarptautinė švietimo programa „Erasmus+“ švenčia 35-erių metų gimtadienį, o prasidėjęs karas Ukrainoje dar labiau primena apie tai, kad demokratijos ir laisvės pagrindas – vienybė ir empatija vienas kitam, nepaisant skirtumų.

„Karo Ukrainoje kontekste kaip niekad svarbu išlaikyti vienybę, puoselėti draugiškus bendradarbiavimo ryšius ir pasijausti vienos didelės „Erasmus+“ šeimos dalimi. Šis lauke vykęs renginys leido ne tik pabūti kartu, sustiprinti bendrumo jausmą, puikiai praleisti laiką, pasportuoti, bet ir prisiminti, kad drauge siekiame bendro tikslo – praturtinti gyvenimus, išlaisvinti mintis ir kurti daugiau mokymosi galimybių“, – sakė Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.

Bendrystės jausmą dar labiau sustiprino į bėgimą atvykę kolegos iš nacionalinių „Erasmus+“ agentūrų Latvijoje, Estijoje ir Kroatijoje.

Bėgimo dalyviai iš Latvijos nacionalinės „Erasmus+“ agentūros (lat. „Valsts izglītības attīstības aģentūra“).

Suburta gausi „Erasmus+“ bėgikų komanda ne tik demonstravo vienybę, bet ir parodė programoje dalyvaujančių žmonių įvairovę. Programa skirta įvairiausių tautybių, pažiūrų, pomėgių, amžiaus ir gebėjimų dalyviams nuo mokyklinuko iki senjoro, tad bėgti užsiregistravo kelių kartų atstovai  – jauniausiems dalyviams vos 11–12 metų, o vyriausioji ką tik atšventė 66-erių metų gimtadienį. Bėgikai į Vilnių suvažiavo iš 25 Lietuvos miestų ir miestelių: nuo Varėnos iki Mažeikių.

Neskaičiuojant bėgikų iš Lietuvos, prie „Bėk su „Erasmus+“ komandos prisijungė pagal programą „Erasmus+“ į Lietuvoje studijuojantys dalyviai iš 37 šalių: Latvijos, Kroatijos, Estijos, Prancūzijos, Austrijos, Turkijos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Belgijos, Lenkijos. Taip pat dalyviai iš itin tolimų kraštų – Pakistano, Kazachstano, Nepalo, Japonijos, Pietų Korėjos, Indijos, Singapūro ir kitų.