Žinomiausia Europos Sąjungos programa „Erasmus+“ kviečia menininkus prisijungti prie projekto „Erasmus+ SIENA“, sukuriant piešinį, kuriuo įprasminamos tarptautinių mainų galimybės. Šio projekto nugalėtojų piešiniai papuoš po vieną Vilniaus ir Kauno miesto viešąją erdvę.

Programos „Erasmus+“ švietimo ir mokymo sritį Lietuvoje įgyvendina ir idėjų konkursą „Erasmus+ SIENA“ organizuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kas yra „Erasmus+ SIENA“?

„Erasmus+ siena“ – tai meninė žinutė visuomeninėje Vilniaus ir Kauno erdvėje, kurios tikslas – atskleisti tarptautinės patirties įtaką ir reikšmę jauno žmogaus pasaulėžiūrai ir taip pabrėžti programos „Erasmus+“ išskirtinumą, suteikiantį visiems programos dalyviams vienodas sąlygas tobulėti.

Programa „Erasmus+“ – tai didžiausia tarptautinė švietimo, mokymo ir jaunimo programa, suteikianti galimybę įgyti tarptautinės patirties ir žinių užsienyje, nepriklausomai nuo dalyvio ekonominio ar socialinio statuso. Tai populiariausia Europos Sąjungos žinių, patirčių ir kultūrų mobilumo programa, kurios galimybėmis Lietuvoje per paskutinius 7 metus pasinaudojo beveik 100 000 piliečių. „Praturtina gyvenimus, keičia mintis!“ skelbia „Erasmus+“ šūkis ir teigia, kad ypatingi pokyčiai jauno žmogaus gyvenime prasideda būtent čia.  

Kas gali dalyvauti?

Konkursas atviras visiems menininkams ar kūrybinėms grupėms, kurie turi patirties kuriant piešinius ant pastatų sienų viešosiose miestų erdvėse.

„Erasmus+ SIENA“ projekto idėja

Piešinys turėtų atskleisti programos „Erasmus+“ kuriamą vertę žmogui, švietimo sistemai ir visai visuomenei. Taip pat parodyti  programos įvairiapusiškumą bei prieinamumą visiems. Šia iniciatyva siekiama parodyti programos įvairiapusiškumą bei prieinamumą visiems. Sieną papuošiantis kūrinys turėtų būti socialinė žinutė, skatinanti pamatyti galimybę, ja pasinaudoti, patikėti nauda, prasme ir imtis iniciatyvos kurti savo gyvenimą.

Programos logotipas ir šūkis neturi būti naudojami.

Projekto erdvės

 • Projektui bus atrinkti 2 kūriniai. Vienas jų papuoš Vilniuje, o kitas – Kaune esančio pastato sieną.
 • Kviečiame Vilniaus ir Kauno pastatams teikti atskirus pasiūlymus.
 • Vilniaus piešinio ant pastato mažiausi matmenys: aukštis 10 m., plotis 5 m. Piešinio proporcija 2:1.
 • Kauno piešinys turi būti pritaikytas konkrečiam, Parodos g. 21 esančiam pastatui, apipavidalinant nuotraukoje parodytas 2 sienas, įskaitant ir balkonus. Dviejų sienų išmatavimai: 16×8 m.; 12×11 m.; Daugiau Kauno pastato nuotraukų čia.
 • Komisijos atrinkti kūriniai, prireikus, turi būti pakoreguoti ir adaptuoti prie konkretaus pastato ir jo konstrukcijos.

Konkurso sąlygos:

 1. Vienas menininkas/kūrybinė grupė gali siūlyti ne daugiau kaip po 3 kūrinių eskizus ir jų pristatymus Vilniuje ir Kaune esančio pastato sienai papuošti;
 2. Dalyvaujantys konkurse menininkai/kūrybinės grupės iki 2021 m. rugpjūčio 15 d. el. paštu erasmus.siena@smpf.lt turi pateikti:
  1. Kūrinio eskizinį projektą PDF formatu (jei kūrinys spalvotas, eskizas turi taip pat būti spalvotas).
  1. Kūrinio projekto ir jo idėjos pristatymą.
  1. Priemonių, įrengimų ir kito  inventoriaus, reikalingo kūrinio įgyvendinimui, preliminarų biudžetą.
 3. Nurodyti darbų įgyvendinimo trukmę.

Visa konkurso organizatoriams pateikta informacija bus naudojama tik konkurso tikslais ir neperduodama trečiosioms šalims.

Atrankos procesas:

 • Idėjų pasiūlymai priimami iki 2021 m. rugpjūčio 15 d.
 • Atranka vykdoma konkurso būdu. Menininko / kūrybinės grupės pateiktą būsimo kūrinio eskizą, idėjos pristatymą ir preliminarų biudžetą vertins nepriklausoma atrankos komisija.
 • Konkurse dalyvaujančio kūrinio eskizą ir idėjos pristatymą komisija vertins remdamasi šiais kriterijais:
  • Konkursinio darbo vizualumas, skaitomumas ir įtaigumas;
  • Konkursinio darbo atitikimas konkurso temai;
  • Atlikimo įgyvendinimo galimybės, terminai ir technologijos.
 • Atrankos komisija per 2 savaites atrenka geriausius menininkų/kūrybinių komandų darbus.
 • Organizatoriai nugalėtojus informuoja el. paštu bei informaciją paskelbia savo tinklalapyje www.smpf.lt ir www.erasmus-plius.lt.

Projekto įgyvendinimo sąlygos:

 • Menininkas/kūrybinė grupė turės realizuoti meno kūrinį ant pastato sienos per tris mėnesius nuo konkurso nugalėtojo paskelbimo. Tikslūs projekto įgyvendinimo terminai bus derinami su laimėtojais atskirai;
 • Meno kūriniui įgyvendinti turi būti naudojamos medžiagos, užtikrinančios kokybišką ir ilgalaikį kūrinio išsaugojimą (mažiausiai 3 metus);
 • Vieno meno kūrinio įgyvendinimui (priemonių įsigijimas, įrangos nuoma ir pan.) skiriama iki 4000 eur. Konkurso organizatorius yra atsakingas už reikiamų priemonių/inventoriaus įsigijimą pagal pateiktą preliminarią sąmatą ir nurodytus kiekius;
 • Už vieno meno kūrinio kūrybinį ir techninį įgyvendinimą menininkui/kūrybinei grupei skiriamas 1000 eur honoraras;
 • Konkurso organizatorius su konkursą nugalėjusiu menininku/kūrybine grupe sudaro sutartį.

Daugiau informacijos

El. paštu: erasmus.siena@smpf.lt
Telefonu: +370 6 5878520