2020 m. rugsėjo 16 d. 10.00 val. Lietuvos laiku Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen skaitys pranešimą. Po pranešimo plenariniame posėdyje vyks diskusija su Europos Parlamento nariais.

Kasmet rugsėjo mėnesį Europos Komisijos pirmininkas Europos Parlamente skaito pranešimą apie Sąjungos padėtį, kuriame įvertina praėjusių metų laimėjimus ir supažindina su ateinančių metų prioritetais.

Pirmininkas taip pat nurodo, kaip Komisija ketina spręsti aktualiausias Europos Sąjungai kylančias problemas, ir išdėsto idėjas, kaip formuoti ES ateitį.

Diskusijos dėl Europos Sąjungos padėties – ypatinga proga parodyti Europos Komisijos atskaitomybę demokratiškai išrinktiems ES atstovams. Šių diskusijų dėmesio centre – svarbūs klausimai, kaip antai ekonomikos atsigavimas, klimato kaita, jaunimo nedarbas ir migracijos srautai.

Šis kasmetinis renginys turi didelę reikšmę skatinant Sąjungos skaidrumą ir demokratiškumą. Tai proga Europos Sąjungą priartinti prie piliečių ir atkreipti dėmesį į pagrindines užduotis bei iššūkius. Piliečių teisės ir demokratinis procesas yra šių unikalių plenarinių diskusijų centre.

Transliaciją stebėkite čia: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ebs/live/1