Lapkričio 6–11 dienomis Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras kartu su partneriais organizuoja konferenciją ir svetingumo srities meistriškumo konkursus.  Prie renginio įgyvendinimo prisideda programa „Erasmus+“ ir Švietimo mainų paramos fondas.

Visą savaitę truksianti, kasmetinė Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) konferencija į Lietuvą, organizatorių teigimu, pritraukė daugiau nei 800 dalyvių iš 24 Europos šalių. 12 svetingumo srities meistriškumo konkursų, atidarymo ceremonija, akademinė programa bei uždarymui skirta Gala ir apdovanojimų vakarienė vyksta „Litexpo“ ir Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centre (VESK).

Konferencijos akademinėje programoje lapkričio 9 d. nuo 14 val. apie svetingumo sektoriaus ateitį pranešimus skaitys stipriausi šios srities atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Patirtimi, žiniomis ir praktiniais patarimais dalysis restorano „Amandus“ įkūrėjas, virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas bei viešbučio „Kempinski“ virtuvės šefas Justinas Kapkovičius. Lektorius Darius Grigaliūnas dalysis patarimais kaip pritaikyti dirbtinio intelekto įrankį ChatGPT ateities svetingumo sektoriuje ir švietime. Akademinėje programoje Dr. Ramin Wali – Didžiosios Britanijos psichoterapeutas padės suprasti Z ir Alfa kartą profesiniame mokyme, bei Robert Walton – restoranų asociacijos prezidentas D.B. dalysis įžvalgomis apie svetingumo sektoriaus ateitį.

Savaitę truksiančio renginio uždarymą vainikuos GALA vakarienė ir laimėtojų apdovanojimai. AEHT vienija apie 40 šalių. Pagrindinis šio renginio tikslas – skatinti svetingumo ir turizmo sektoriaus mokinių, mokytojų bendradarbiavimą, kurti glaudesnius ryšius, diegiant naujoves mokymo procese. Kasmetinė asociacijos organizuojama konferencija ir meistriškumo konkursai kiekvienais metais vyksta vis kitoje Europos šalyje, kur konkursų metu varžosi geriausi jaunieji talentai. Šis renginys Europoje vyksta jau 36-ąjį kartą, tačiau pirmą kartą organizuojamas Lietuvoje.

Oficialus renginio puslapis: http://aeht2023.vesk.lt/