Science is Wonderful! skirtas su mokslo pasauliu supažindinti pradinių ir vidurinių mokyklų moksleivius visoje Europoje.

Mokiniai ir mokytojai turės galimybę pasisemti įkvėpimo iš visų disciplinų mokslininkų bendraudami su jais internetu, dalyvaudami internetiniuose seminaruose, stebėdami demonstracijas ir kt. Visiškai skaitmeninis renginys vyks 2021 m. lapkričio 10–26 d., o papildomi ištekliai bus prieinami internete per Science is Wonderful! Digital visus metus.

Science is Wonderful! prasidės lapkričio 10 d. atidarymu ir interneto svetainės pristatymu, kuriame dalyvaus už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel. Prisijunkite, kad sužinotumėte daugiau apie dalyvavimą, išgirstumėte mokytojų ir mokslininkų patirtis ir pasižiūrėtumėte, kas bus siūloma tiesioginio renginio platformoje bei renginių savaitės metu. Atidarymo ceremonija vyks virtualiai, ji bus prieinama 8 skirtingomis Europos kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių, italų, ispanų, lenkų, portugalų ir bulgarų.

Science is Wonderful! įsibėgės per lapkritį, prieš internetinę Science is Wonderful! Live savaitę, 2021 m. lapkričio 22–26 d. Renginio savaitę vyks daugybė internetinių seminarų mokslininkų gimtosiomis kalbomis ir veiklų, apžvelgiančių mokslą iš visų pusių, taip pat specialūs Meet the Scientist! užsiėmimai, skirti mokytojams ir mokiniams stebėti eksperimentus ir išgirsti tikrąsias istorijas, slypinčias už gyvenimą keičiančių mokslinių atradimų. Interaktyvi renginio platforma suteiks galimybę mokiniams įsitraukti ir užduoti bet kokius klausimus šauniesiems mokslininkams savo kalba.

Visą savaitę mokytojai ir mokyklos bus skatinami pristatyti savo mokinių veiklą ir įsitraukimą organizatoriams, taip pat socialinėje žiniasklaidoje naudojant specialius komunikacijos priemonių rinkinius ir žymą #ScienceIsWonderful.

Pažymint renginio Science is Wonderful!  Live savaitės pabaigą 2021 m. lapkričio 26 d. vyks uždarymo ceremonija, kurioje dalyvaus Europos Komisijos Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generalinio direktorato vadovė Themis Christophidou. Tai bus proga akcentuoti svarbiausius aspektus ir išgirsti mokytojų, studentų ir mokslininkų vertinimą. Tai bus proga susipažinti su įvairiomis galimybėmis toliau dalytis įspūdžiais ir mokytis iš augančios Science is Wonderful! bendruomenės. Bus pristatyta ir daugybė kitų ES mokymosi iniciatyvų jaunimui ir mokytojams. Uždarymo ceremonija, kaip ir atidarymas, bus prieinama anglų, prancūzų, vokiečių, italų, ispanų, lenkų, rumunų ir bulgarų kalbomis.

Science is Wonderful! Digital

Science is Wonderful! yra daugiau nei kasmetinių veiklų internete serija. Naujojoje Science is Wonderful! Digital platformoje mokytojai ir mokiniai gali semtis įkvėpimo renginių savaitę ir ištisus metus naudodamiesi švietimo ištekliais keliomis ES kalbomis, tarp kurių bus:

  • Video demonstracijos
  • Išsamūs nurodymai kaip patiems atlikti eksperimentus
  • Naujos pamokų idėjos
  • Edukaciniai žaidimai ir užsiėmimai

Science is Wonderful! yra itin vertingas informacijos apie supažindinimą su mokslo pasauliu šaltinis dėka mokytojų ir mokinių visoje Europoje. Šioje skaitmeninėje platformoje vis daugėja patikrintos ir išbandytos mokymosi medžiagos, skirtos pedagogams naudoti įvairiomis kalbomis ir įvairiose klasėse.