Europos Komisija informuoja apie pastaruoju metu padažnėjusius tapatybės vagystės ir elektroninio įsilaužimų atvejus, kuomet prisidengiant partnerių vardu buvo siekiama neteisėtai gauti lėšas iš programos „Erasmus+“ projektų dotacijos gavėjų į sukčių atidarytą sąskaitą.

Atkreipiame dėmesį, kad:
  • Sukčiai yra linkę naudoti projekto partneriams atstovaujančių asmenų el. pašto adresus, kurie yra labai panašūs, tačiau nėra identiški. Pavyzdžiui, james.webb@skynet.be gali būti pakeistas į james.web@skynet.be, arba vardas gali būti identiškas, bet el. pašto domenas gali skirtis;
  • Sukčiai el. paštu informuodami apie pasikeitusią banko sąskaitą prašo, kad dotacijos gavėjas ir (arba) koordinatorius pervestų lėšas į naują banko sąskaitą, pateikdami suklastotus banko dokumentus, kuriuose nurodyti projekto partneriui atstovaujančio asmens vardas, pavardė ir kiti rekvizitai;
  • Kai lėšos pervedamos į kitą banko sąskaitą, sukčiai jas pasisavina ir tokiu būdu lėšos prarandamos.
Įgyvendinant projektus rekomenduojame:
  • Pasirengti kontaktinių asmenų sąrašą ar sudaryti uždaro susirašinėjimo grupes ir bendrauti tik su jūsų susitartais ir jums žinomais partnerių kontaktiniais asmenimis.
  • Sulaukus informacijos dėl sąskaitos keitimo, vertinti ją kritiškai, įsitikinti jos pagrįstumu ir teisėtumu paprašant organizacijos teisinio atstovo oficialaus raštiško ar kitokio patvirtinimo.
  • Tik įvertinus visas rizikas vykdyti saugius atsiskaitymus.

Prašome tarpusavio komunikaciją ir atsiskaitymus vykdyti atsakingai, įsitikinus, kad konfidenciali informacija pasieks tik legalius organizacijų teisinius atstovus.