Naujausia „Erasmus+“ iniciatyva „DiscoverEU“ siekiama, kad galimybę pažinti Europą ir šalis partneres bei praplėsti neformalaus mokymosi ribas turėtų visi žemyno šalių ir šalių partnerių aštuoniolikmečiai. „DiscoverEU“ įtraukties projektai – tai projektai, leidžiantys mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms dalyvauti „DiscoverEU“ iniciatyvoje lygiomis teisėmis su kitais savo bendraamžiais. Šiemet skirti 105 887 Eur šių projektų veikloms finansuoti.

Jaunimo reikalų agentūra, administruojanti „Erasmus+“ jaunimo sritį, kviečia organizacijas, dirbančias su mažiau galimybių turinčiu jaunimu, teikti paraiškas „DiscoverEU“ įtrauktiems projektams finansuoti. Šių projektų pristatymo renginys vyks rugsėjo 7 d., 11-18 val.

„DiscoverEU“ iniciatyva suteikia galimybę 18 metų sulaukusiems jaunuoliams įgyti trumpalaikės individualios ar grupinės patirties keliaujant po Europą traukiniais ar, jei reikia, kitomis transporto rūšimis.

Įgyvendinant „DiscoverEU“ įtraukties projektus vieno–penkių mažiau galimybių turinčių jaunuolių iš tos pačios šalies grupė gali iki 30 dienų keliauti Europoje. Projekte numatytas mokymosi laikotarpis keliaujant apima planavimo, pasirengimo ir įgyvendinimo veiklą prieš „DiscoverEU“ kelionę, jos metu bei tolesnę susijusią veiklą kelionei pasibaigus.

Projektą įgyvendina viena ar kelios organizacijos ar neformaliosios jaunimo grupės, siunčiančios vieną ar kelias dalyvių grupes į „DiscoverEU“ kelionę. „DiscoverEU“ įtraukties projektas turėtų derėti su jį įgyvendinančios organizacijos tikslais ir poreikiais.

„DiscoverEU“ įtraukties projektai turėtų padėti tiek juose dalyvaujančioms organizacijoms, tiek veikloje dalyvaujantiems jauniems žmonėms aktyviai įsitraukti į visus etapus ir išplėsti savo mokymosi patirtį.

Norintieji sužinoti daugiau apie „DiscoverEU“ įtraukties projektus, kviečiami dalyvauti specialiame šio veiksmo pristatymo renginyje – mokymuose.  

Registracija į juos iki 2022 m. rugsėjo 1 d.  

Registruokitės užpildydami šią formą: https://forms.office.com/r/TVpQPyCRJc. Vietų skaičius ribotas.

Renginio data: rugsėjo 7 d., 11-18 val.

Renginio vieta: „Dūmų fabrikas“, Vilnius

Startas: 10.30 Vilniaus traukinių stotis

Aprangos kodas: išeiginis sportinis

Į programą įtraukta: traukinio bilietai iki renginio vietos ir atgal į Vilnių („Dūmų fabrikas“), kavos pertraukėlės, pietūs.

Renginio programa – netrukus. 

Renginys skirtas: organizacijoms, dirbančioms su MGT

Norintieji teikti paraiškas „DiscoverEU“ įtraukties projektams finansuoti jas pateikti turi iki spalio 4 d.

Daugiau apie „DiscoverEU“ įtraukties projektus skaitykite Programos vadove 179-188 psl

Paraiškos formą rasite čia Erasmus+ and European Solidarity Corps platform (europa.eu) .

@Asociatyviai iliustracijai naudotos nuotraukos iš CanvaPro ir „DiscoverEU“ mokymų prieš išvykstant į kelionę (I) (nuotr. autorius Dmitrijus Radlinskas).