Konferencija-Simpoziumas-Forumas

Rugpjūčio 29 d. – Rugsėjo 2 d., 2023 m. | Panaci, Rumunija

REGISTRACIJA iki birželio 15 d. 

2023 m. Europos jaunimo kaimelis – Panaci – kviečia visus neabejingus į aukščiausio lygio kaimo vietovių jaunimo susitikimą (ang. European Rural Youth Summit)!

Kodėl?

Europos kaimo vietovių jaunimo forumas, suburdamas Europos jaunimą ir jaunimo darbuotojus iš kaimo vietovių bei sprendimų priėmėjus, siekia sukurti platformą, kur visų balsai būtų išgirsti ir įgytų galią. Tai erdvė, kurioje bus dalinamasi apie kaimo vietovių jaunimo bei darbo su juo patirtimis ir perspektyvomis, idėjomis apie kaimo vietovių plėtrą. Bendrai, vienas pagrindinių susitikimo tikslų – strategiška kaimo vietovių jaunimo ekosistemos plėtra Europoje. 

Kiti renginio tikslai:

  • Sukurti erdvę kaimo jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogui apie iššūkius ir galimybes, su kuriomis susiduria Europos kaimo vietovės. Taip siekiama įgalinti jaunimą iš kaimo vietovių dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, turinčiuose įtakos jų gyvenimams ir bendruomenėms. 
  • Suteikti jaunimui iš kaimo vietovių mokymosi ir dalyvavimo sąlygas – galimybę bendrauti su ekspertais ir bendraamžiais kaimo vietovių plėtros klausimais, gilinti savo žinias bei tobulinti įgūdžius. Bendrai – skatinti kaimo vietovių jaunimo vaidmenį kuriant Europos ateitį. 
  • Didinti informuotumą apie kaimo vietovių plėtros svarbą ir padėti rengti politines rekomendacijas ir pasiūlymus, kaip pagerinti kaimo vietovių jaunimo padėtį Europoje. 

Kas yra kviečiamas dalyvauti forume?

  • 16-30 m. jaunimas iš įvairiausių kaimo vietovių Europoje. Tai gali būti studentai, moksleiviai, darbuotojai, verslininkai ar aktyvistai, kurie nori padaryti pokytį savo bendruomenėse ir yra susidomėję kaimo vietovių plėtra. Nepilnamečiai dalyviai gali dalyvauti tik su suaugusiojo žmogaus palyda. 
  • Kaimo vietovių jaunimo sektoriaus atstovai: jaunimo darbuotojai, bendruomenių organizatoriai, NVO atstovai, suinteresuoti Europos jaunimo kaimelio programos plėtra jų šalyse, bei ekspertai, gerai išmanantys Europos kaimo vietovių iššūkius ir galimybes. 
  • Politikai ir sprendimų priėmėjai: ES, nacionalinių, vietos valdžios institucijų bei kitų organizacijų, susijusių su kaimo plėtra ir kaimo jaunimo sektoriumi, atstovai.

Kaip?

Renginyje dalyvaus apie 200 žmonių iš ES ir partnerių šalių! Dalyviai gyvens Varta Dornei viešbučiuse ir kiekvieną dieną bus vežami su autobusu į ir iš forumo vietos Panaci kaimelyje.

Artimiausi oro uostai yra Sučava, Jasai ir Klužo-Napoka miestuose, iš kurių organizatoriai suteiks galimybę nuvežti iki renginio vietos. 

Apgyvendinimą bei maitinimą skirs organizatoriai, o kelionės išlaidas padengs Lietuvos nacionalinė agentūra!
Susidomėjote? Skaitykite plačiau ir dalyvaukite atrankoje: SALTO-YOUTH