Registracija iki balandžio 1 d.: SALTO-YOUTH
Gegužės 29 – birželio 3 d., 2022 | Ostend, Belgija (Flamandai)
Šio seminaro metu jaunieji pokyčių kūrėjai turės galimybę kartu sulėtinti tempą, per asmeninį, tarpasmeninį ir sisteminį lygmenis pabandyti susidoroti su neatidėliotinais savo darbo su jaunimu iššūkiais.
Seminaras
Kasdien daugelis per daug dirba ir per mažai skiria laiko pertraukoms. Retai kada pavyksta atsitraukti ir iš tikrųjų pasitikrinti save ir vienas kitą. Šio seminaro tikslas – kartu sulėtinti tempą ir pabandyti įveikti neatidėliotinus mūsų darbo su jaunimu iššūkius. Šis susibūrimas – tai galimybė užmegzti autentiškus pokalbius, kurių paprastai nebūna: apie svajones, kurios skatina mūsų atliekamą darbą, apie kovas, kurias išgyvename, ir apie magiją, kuri mus veda į priekį. Tai penkių dienų pačių dalyvių kuriamas seminaras, į kurį kviečiame 22 aktyvius jaunimo darbuotojus kartu apmąstyti, dalintis, semtis įkvėpimo, kurti bendruomenę ir naujas galimybes.
Tikslai
• Sukurti erdvę rūpinimuisi savimi (savirefleksija, savęs suvokimas,…)
• Keitimasis darbo su jaunimu realijomis ir iššūkiais
• Bendro pagrindo kūrimas: dalijimasis supratimu apie sąvokas „darbas su jaunimu“, „jaunimo dalyvavimas“, „socialinis aktyvumas“, …
• Ryšių kūrimas ir bendruomenės vystymas
• Informacija apie Europos projektų finansavimo galimybes
Metodai ir formatas
Šiame seminare dėmesys sutelkiamas į 3 tobulėjimo lygmenis, tyrinėjimą ir sprendimus jaunimo srityje, skirtus jaunimo darbuotojams iš skirtingų darbo aplinkų. Manome, kad norint sukurti gerai veikiančią sistemą, esminis atspirties taškas yra naudojimasis asmeniniais, tarpasmeniniais ir sisteminiais pokyčių būdais.
- Asmeniniu lygmeniu siūlome erdvę apmąstyti savo, kaip jaunimo darbuotojo, kelionę ir poveikį. Atėjo laikas jums pasikrauti ir užduoti prasmingus klausimus, įsijungti iš naujo ir įgyti konkrečių priemonių, skirtų rūpintis savimi ir asmeniniu augimu.
- Tarpasmeniniame lygmenyje mes susirenkame atrasti bendrų pagrindų ir švęsti skirtumus. Dalinamės istorijomis ir tyrinėjame vieni kitų kontekstus. Skiriame laiko autentiškiems pokalbiams, kad nutiestume tiltus ir įkvėptume vieni kitus. Mūsų patirtis moko, kad kuo autentiškesni mūsų santykiai, tuo stipresni būsimų partnerysčių kūrimo pamatai.
- Sisteminiu lygmeniu tyrinėjame pasaulį, kuriame dirbame, ir apmąstome iššūkius, su kuriais susiduriame kaip jaunimo darbuotojai. Sužinome apie Europos mobilumo programų galimybes, dalijamės idėjomis, įrankiais ir projektų planais. Reflektuojame, kas veikia ir kas neveikia. Įkvepiame ir palaikome vieni kitus, tikėdamiesi, kad kiekvienas dalyvis išeina iš seminaro jausdamas sustiprintą savo gebėjimą daryti realų socialinį poveikį savo darbe sisteminiu lygmeniu.
Galite tikėtis įvairių neformaliojo ugdymo metodų, tokių kaip fasilituojami dialogai, individuali refleksija, komandos formavimas, žaidimai, grupinis darbas, apklausos, atvira erdvė, pasibuvimas (ar žinojote, kad daugelyje konferencijų geriausiai įvertintos sesijos yra kavos pertraukėlės?), … Programa bus bendrai sukurta dalyvių ir pritaikyta prie konkrečių atrinktų dalyvių poreikių, iššūkių ir interesų.
Tikslinė grupė
„we got next.“ Tai trijų žodžių bilietas žaisti gatvės krepšinį. Jis reiškia “Ar mes galime žaisti po jūsų”
Šis seminaras organizuojamas pokyčių kūrėjams, kasdien dirbantiems su vaikais ir (arba) jaunimu ir kuriems reikia pauzės, kad galėtų pailsėti ir iš naujo kibti į darbus, pasikrauti, apmąstyti, vėl įsitraukti į veiklas, iš naujo įsivertinti,…
Kviečiame jaunimo darbuotojus, kurie turi ambicijų ar erdvės imtis didesnio vaidmens savo organizacijoje/kolektyve/bendruomenėje (būsimi komandų lyderiai, koordinatoriai, instruktoriai, projektų vadovai) ir kurie nori pasidalinti seminaro refleksijomis ir rezultatais savo jaunimo darbuotojų gentyse.
Jūs turite mokėti kalbėti ir suprasti anglų kalbą, nes tai yra mūsų darbo kalba. Taip pat tikimės, kad būsite įsipareigoję aktyviai dalyvauti visą seminaro laiką. Jums nereikia turėti žinių apie Europos mobilumo programas.
Siekdami sukurti saugią erdvę, tikimės, kad dalyviai bus atviri, noriai dalinsis, klausys ir norės, kad jų požiūriui ir praktikai būtų mestas iššūkis.
• Ar jūsų darbas susijęs su jaunimu?
• Ar aktyviai dalyvaujate savo jaunimo organizacijoje / kolektyve / bendruomenėje?
• Ar manote, kad reikia keisti socialinio darbo atlikimo būdą?
• Ar galvojate apie būdus, kaip aktyviai bandyti kovoti su socialine neteisybe?
• Ar siekiate kurti naujus darbo būdus?
• Ar jums reikia pertraukos, kad apmąstytumėte savo, kaip jaunimo darbuotojo, siekius?
• Ar jums sunku skirti tam laiko?
Tada šis tarptautinis seminaras yra skirtas jums!
Galimi atsisiuntimai: