Seminaras

2024 m. birželio 3-7 d. | Gentas, Belgija

REGISTRACIJA iki balandžio 24 d.

Šiame kūrybos ir eksperimentų kupiname seminare bus tyrinėjama hiphopo kaip pedagoginės priemonės galia. Hiphopas užmezga ryšį su įvairių sluoksnių jaunimu, tad šio seminaro metu būsite kviečiami panagrinėti, kaip šią įtraukiančią galią pritaikyti savo veikloje bei projektuose.

Hiphopo istorija ir galia

Per daugiau nei 50 gyvavimo metų hiphopo kultūra tapo pasauliniu judėjimu, kurio tikslas – skatinti kūrybiškumą, spręsti visuomenės problemas, įkvėpti taikai, meilei, vienybei ir geram laikui.

Tai jaunosios kartos balsas, kuris iš prigimties yra įvairus. Jauni žmonės jaučiasi išgirsti per ritmus, tekstus ir srautus, jie gali išreikšti ir tyrinėti save dalindamiesi savo kūrybos istorija. Hiphopas su laiku tapo svarbia jaunųjų talentų, pasitikėjimo savimi ir bendruomenės kūrimo priemone. Taip pat hiphopas labiau nei kiti žanrai dažnai atstovauja neišgirstų bendruomenių balsui.

Seminaro tikslai:

  • Išryškinti hiphopo pedagogikos galią siekiant įtraukti daugiau jaunimo, įkvepiant bendradarbiavimą bei projektų įgyvendinimą.
  • Sužinoti ir panaudoti teigiamą hiphopo poveikį psichikos sveikatai, švietimui, darbo patirčiai, talentų įkvėpimui ir bendruomenės kūrimui.
  • Išryškinti hiphopo projektų ir pedagogikos integracijos galimybes, išnaudoti jos stipriąsias puses ir atkreipti dėmesį į jos trūkumus.
  • Atskleisti sėkmingą praktiką Europoje ir pasisemti įkvėpimo iš hiphopo scenos Gento mieste, Belgijoje.
  • Sukurti Europos hiphopo tinklą, skirtą su jaunimu dirbantiems asmenims, norintiems bendradarbiauti.
  • Susipažinti su „Erasmus+“ jaunimo programomis ir galimomis finansavimo galimybėmis.

Šio seminaro metu bus taikomi neformaliojo ugdymo principai bei tarpusavio mokymosi metodas, pagrįstas patirtimi grupėje. Skirsime dėmesį hiphopui kaip įtraukiančiai priemonei žvelgdami plačiai: nuo hiphopo istorijos ir vietinių istorijų iki praktinio hiphopo taikymo praktikoje per pedagoginę prizmę. 

DĖMESIO: Atkreipkite dėmesį, kad šiame seminare nebus gilinamasi į muzikos kūrimo įgūdžius, bet daugiau bus kalbama apie tai, kaip įvairiais būdais panaudoti hiphopą ir muziką apskritai dirbant su jaunais žmonėmis. Tai nėra profesionaliems menininkams skirtas seminaras, tačiau būsite pakviesti pasimėgauti kūrybiniu muzikos kūrimo procesu.

Į seminarą kviečiami:

  • Jaunimo darbuotojai, mentoriai, mokymų vadovai, jaunimo lyderiai, meno pedagogai ir terapeutai, nuolat dirbantys su jaunais žmonėmis.
  • Vyresni nei 18 metų ir gebantys bendrauti anglų kalba (turintys pagrindines anglų kalbos žinias)
  • Ankstesnė tarptautinė patirtis nėra būtina.
  • Pageidautina domėtis muzika ir (arba) hiphopu. Šie mokymai nėra skirti profesionaliems muzikantams, taip pat nėra reikalinga turėti patirties šioje srityje. Seminare didžiausias dėmesys bus skiriamas tam, kaip panaudoti hiphopą užmezgant ryšį su jaunimu. Būti atviram kūrybiniams ieškojimams seminaro metu ir po jo – didelis privalumas.

Seminaras rekomenduojamas ypač tiems, kurie nori pagilinti savo žinias apie praktinį hiphopo pedagogikos taikymą savo darbe bei praplėsti kontaktų tinklą.

Nepamirškite, kad atrinktiems dalyviams kelionės išlaidos yra kompensuojamos, apgyvendinimas ir maitinimas suteikiami, o pats seminaras nieko nekainuoja!

Daugiau informacijos: SALTO-YOUTH