Bendradarbiavimo kūrimo veikla

Registracija iki balandžio 8 d.: SALTO-YOUTH

Gegužės 30 – Birželio 4 d. 2022 | Utøya (Oslas), Norvegija
Ši bendradarbiavimo kūrimo veikla (trumpai PBA) kviečia burtis jaunimo darbuotojų ir jaunimo (16-18 metų) komandas, susipažinti ir kartu sukurti tarptautinį Erasmus+ projektą.
Apie veiklos vietą: Utøya sala yra Norvegijos darbuotojų jaunimo lygai (AUF) priklausanti sala. Tradiciškai, saloje jau daugiau kaip 70 metų yra rengiamos vasaros stovyklos ir veiklos, skatinančios jaunimo dalyvavimą ir demokratines vertybes. 2011 m. Norvegija buvo supurtyta ir sunkiai sužeista, kai teroristas saloje užpuolė ir nužudė 69 jaunus žmones. Neilgai trukus AUF paskelbė, kad išpuolis buvo karas prieš jų vertybes ir kad jie neleis teroristui laimėti to karo. Nuo tada Utøya buvo atkurta, pastatyta memorialinė vieta ir sala vėl tapo svarbia mokymo ir stovyklų vieta jauniems žmonėms, kuriems brangios demokratinės vertybės ir žmogaus teisės. “Jei vienas vyras gali parodyti tiek neapykantos, pagalvokite, kiek meilės galėtume parodyti kartu”, sako Stine Renate Håheim (teroro įvykį išgyvenusi auka).

Apie PBA: Šia bendradarbiavimo kūrimo veikla siekiama užmegzti partnerystę su jaunimu. Norint sukurti tvirtą partnerystę, svarbu pažinti vieniems kitus ir būti tikriems, kad jus sieja bendros vertybės bei turėti tuos pačius savo bendro projekto tikslus.

Manome, kad jaunimui skirti projektai turi priklausyti pačiam jaunimui, todėl kviečiame dalyvauti ir jaunimo atstovus. Jaunimo atstovai dalyvaus ieškant tinkamų partnerių jūsų projektui ir kartu su naujais partneriais kurs projekto idėją.
Šiame PBA stengsimės kuo geriau pažinti vieni kitus žaisdami, rengdami pristatymus, tyrinėdami savo vertybes ir dirbdami grupėse. Kartais būsime kartu su visa grupe, kartais mažesnėse grupėse. Kai kurios veiklos skirtos tik jaunimui, kitos – jaunimo darbuotojams.
Kadangi veikla vyks Utøya saloje, surengsime ekskursiją po salą ir papasakosime apie išpuolį ir apie tai, kaip saloje dirbama skatinant dalyvavimą ir demokratiją. Esame pasirengę, kad ši sudėtinga istorija turės emocinį poveikį dalyviams ir tikimės, kad šis PBA elementas padės geriau suprasti asmenines ir organizacines vertybes.
Mes tikimės (nors ir negalime garantuoti), kad dalyviai grįš namo su vienu ar daugiau naujų partnerių jaunimo mainams ar jaunimo dalyvavimo veiklai, idėja, apie ką turėtų būti projektas ir tolimesnio bendradarbiavimo tvarkaraščiu.
Tikslinė grupė: Komandą turėtų sudaryti 1 jaunimo darbuotojas + 2 jaunuoliai. Jaunuoliai turi būti 16-18 metų amžiaus. Esant rimtai priežasčiai, galime priimti komandas, kuriose yra 2 jaunimo darbuotojai + 2 jaunuoliai arba 1 jaunimo darbuotojas + 1 jaunuolis.

Turite būti motyvuoti užmegzti ryšius ir rasti potencialių partnerių bei būti pasirengę kitais metais dalyvauti tarptautiniame projekte.
Pastaba: Jaunimo darbuotojai turi būti vyresni nei 18 metų ir bus atsakingi už kiekvieną nepilnametį savo komandoje. Būtina pateikti tėvų/globėjų sutikimą.

Registracija: SALTO-YOUTH