Mokymo kursai

Gegužės 24-29 d., 2022 | Bona, Vokietija

REGISTRACIJA iki kovo 13 d.: SALTO-YOUTH

Neformaliojo ugdymo (NU) poveikio, principų ir metodų, įgalinančių jaunimą tapti aktyviais visuomenės veikėjais (nuo vietos iki Europos lygmens), stiprinimas.

Kodėl šie mokymo kursai?

 • Skatinti dalyvius pajusti ir apmastyti neformaliojo ugdymo (NU) galią, išbandant įvairaus pobūdžio neformaliojo ugdymo metodus.
 • Išanalizuoti NU vaidmenį ir priėmimą skirtingose  Europos šalyse.
 • Atrasti ir aptarti Europos NU strategiją.
 • Reaguoti į neformaliojo ugdymo srityje vis labiau populiarėjantį vartotojišką požiūrį į jaunimą.
 • Ištirti skirtingų ugdymo metodų ir tipų (formalaus, neformaliojo, savaiminio) reikšmes, vaidmenis ir papildomumą.
 • Persvarstyti kasdienes darbo su jaunimu praktikas.
 • Suprasti Erasmus+ jaunimo srities programos kūrimo ir NU principus.

Kaip to sieksime?

Siekdami realaus poveikio, dalyviai patirs naujovišką požiūrį, pilnai pasiners į patyriminio mokymosi ciklą: darydami/jausdami, reflektuodami, perteikdami…

Šie mokymo kursai neapsiriboja keliomis dienomis, kurias dalyviai praleidžia kartu, bet prasideda prieš tikrąjį susitikimą. Todėl dalyviai turėtų gerai žinoti, kad jie aktyviai dalyvaus nuo pat pradžių.

Pasiruošimas prieš mokymus

Likus maždaug 6 savaitėms iki mokymų, per „NU žinias“ dalyviai kas savaitę gaus naujienas, kviečiančias reflektuoti pedagoginiais klausimais ir rinkti informaciją/dokumentaciją. Dalyviai yra šių NU žinių kūrimo dalis. Taip pat bus sukurta uždara privati ​​Facebook grupė, skatinanti dalyvių bendravimą prieš prasidedant mokymo kursams.

Sprendžiamos problemos / temos: NU suvokimas / pripažinimas jūsų šalyje, metodai, kuriuos naudojate / naudojote…

Pagrindinis mokymosi procesas grindžiamas:

 • Patyrimu: įvairios edukacinės galimybės, įvairūs neformalaus ugdymo metodai (vaidmenų žaidimas, simuliacinės pratybos…)
 • Refleksija: apie metodus ir jų poveikį, apie NU galią ir ribas, apie mokymosi proceso kūrimą…
 • Perėjimu: į pačių dalyvių realybę, siekiant pagerinti darbo su jaunimu būdus
 • Dalijimusi: skirtingais suvokimais, esamomis situacijomis ir patirtimi.
 • Vystymu: dalyvių gebėjimų ugdymas, įtraukiant juos į sprendimų priėmimo procesą projektų kūrime (dalyviai nuspręs, kokių veiklų, jų manymu, jiems reikia),  ir į programos įgyvendinimą („Power to the People“ akimirkos).

Apibendrinimas po mokymų

Mokymų vadovai bus pasiekiami 2 mėnesius po mokymų nuotoliu – jie padės ir konsultuos apie dalyvių suplanuotus veiksmų planus. Kiekvienas dalyvis šiuo laikotarpiu turės mokymų vadovus kaip savo mentorius.

Informacija  dėl Covid-19 pandemijos

Užsiėmimą planuojama organizuoti gyvai. Įsigalėjus Covid-19 pandemijai ir atsiradus trukdžių keliauti, JUGEND für Europa pasilieka teisę atšaukti gyvą veiklą ir ją organizuoti nuotoliu.

JUGEND für Europa užtikrins, kad šios veiklos metu būtų taikomos saugos ir higienos priemonės, reikalingos Covid-19 pandemijos valdymui. Visi dalyviai bus apgyvendinti vienviečiuose kambariuose. Veiklose bus naudojamos veido kaukes ir laikomasi saugių atstumų arba veikla bus vykdoma pagal renginio metu galiojančias saugos rekomendacijas. Apie šias priemones dalyviai bus informuoti prieš renginį.

JUGEND für Europa ir renginio / seminaro vieta laikysis ir taikys visas Vokietijos vyriausybės, sveikatos departamento, federalinių žemių ir regionų savivaldybių COVID-19 sveikatos ir saugos gaires, kurios galios seminaro metu.

Norint keliauti, visi atrinkti dalyviai turės turėti galimybę parodyti ES skaitmeninį COVID sertifikatą skaitmeniniu arba popieriniu formatu išvykstant iš savo šalies ir įvažiuojant į Vokietiją. Išsamesnė informacija apie kelionių gaires atrinktiems dalyviams bus pateikta arčiau renginio.

Įvažiavimo į Vokietiją taisykles yra talpinamos ir atnaujinamos Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Daugiau bendros informacijos apie keliones į Vokietiją galima rasti Robert-Koch-Institut ir Federalinės sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapiuose.

Bendrą informaciją apie keliones po Europą galite rasti ES Reopen EU svetainėje, tačiau atkreipkite dėmesį, kad šis puslapis neatnaujinamas taip dažnai, kaip aukščiau esantys puslapiai.

Atkreipkite dėmesį, kad šiame kvietimo etape (2022 m. sausio 11 d.) yra penkios pripažintos vakcinos, leidžiančios atvykti į Vokietiją. Į Vokietiją leidžiama atvykti tik su šiomis penkiomis vakcinomis ir esant pilnai pasiskiepijus. https://www.pei.de/EN/medicinal-products/vaccines-human/covid-19/covid-19-node.html

Išsamiau: nepaisant bet kokių ankstesnių skiepų, pasieksite visišką ir pripažintą statusą Vokietijoje, jei įrodysite du skiepus, įskaitant 14 dienų laikotarpį po vakcinavimosi: Comirnaty, Nuvaxovid (NVX-CoV2373), Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca), Covid 19 Vaccine Janssen.

Jei turite įrodymų, kad persirgote COVID-19, susisiekite su mumis prieš pirkdami bilietą.

Išimtis: norint pasiekti pilną vakcinavimosi statusą, reikia vienos COVID-19 Janssen vakcinos injekcijos.

REGISTRACIJA: SALTO-YOUTH