Mokymo kursai

Kovo 28  – balandžio 2 d. 2022 | Budapeštas, Vengrija

Registracija į atranką iki vasario 14 d.: SALTO-YOUTH

  • Nuo 2022 m. gyvi tarptautiniai mokymų kursai dalyviams, kuriuos siunčia JRD, nieko nekainuos. Renginio organizatoriai padengs maisto, apgyvendinimo ir su veiklomis susijusias išlaidas. JRD kompensuos kelionės išlaidas. Jeigu po registracijos būsite atrinkti dalyvauti renginyje, susisiekite su Monika Paulauskaite (monika@jtba.lt; +370 607 20 631).

Šiais mokymo kursais siekiama išmokyti jaunimo darbuotojus padėti jauniems žmonėms mąstyti sudėtingame pasaulyje ir ugdyti jų gebėjimą kelti klausimus, ar kitų idėjos ir nuomonės yra teisėtos, teisingos ir pagrįstos įrodymais.

Ar manai, kad gali tikėti viskuo? Ar viskas, ką patyrei, yra tiesa? Šiais mokymo kursais siekiama išmokyti jaunimo darbuotojus padėti jauniems žmonėms mąstyti sudėtingame pasaulyje ir ugdyti jų gebėjimą kelti klausimus, ar kitų idėjos ir nuomonės yra teisėtos, teisingos ir pagrįstos įrodymais.

„Does It Make Sense“ – tai 3 žingsnių mokymosi patirtis, sukurta siekiant ugdyti jaunimo darbuotojų kompetencijas, skatinančias jaunų žmonių kritinį mąstymą. Dalyviai bus kviečiami apmąstyti savo įsitikinimus, abejoti savo supratimu ir šališkumu skirtingais klausimais, nustatyti, kokius įgūdžius jie nori lavinti kartu su jaunimu, bei atrasti įrankius, su kuriais gautas žinias bus galima perkelti į realybę. Mokymuose bus taikomas tvirtas praktinis ir (arba) patyriminis požiūris, siekiant suteikti dalyviams priemones, skirtas įtraukti jaunus žmones į šį apmąstymą ir skatinti jų dalyvavimą veiklose, kuriomis jie tiki. Į šiuos mokymus taip pat bus įtraukta nuotolinė veikla prieš ir po pirmos mokymų dalies, siekiant užtikrinti, kad turinys būtų veiksmingai susietas su kasdiene dalyvių praktika.

Tikslai ir mokymosi rezultatai

Tikslai:

• Didinti supančio pasaulio ir jo problemų, kurios svarbios jauniems žmonėms supratimą

• Ugdyti individualius ir grupinius kritinio mąstymo įgūdžius ir gebėjimus;

• Skatinti jaunus žmones mesti iššūkį suaugusiesiems ir įgalinti išsakyti savo klausimus ir nuomones per aktyvų dalyvavimą.

• Išsakyti savo nuomonę per kuriamą žiniasklaidos turinį, kuris atspindi perspektyvas ir tikrovę

Mokymosi rezultatai:

• Kvestionuosite mintis, šališkumą ir prielaidas, bei apmąstysite mokymų temą iš kelių perspektyvų

• Susipažinsite su įvairiais projektais/požiūriais kritinio mąstymo tema

• Kursite specifinį žiniasklaidos turinį savo tikslinėms grupėms

• Turėsite aiškų planą, kaip skatinti kritinį mąstymą savo grupėse

• Metodikos

Šiuose kursuose mes mesime iššūkį pedagogams ir raginsime juos naudoti neformalųjį ugdymą, taip stiprinant natūralų jaunų žmonių gebėjimą kvestionuoti ir mesti iššūkį dabartinėms demokratinės visuomenės sistemoms. Kad tą pasiektume, mes tyrinėsime klausinėjimo meną, koučingo metodus, įvairius refleksijos metodus ir fotobalsą. Taikysime neformaliojo ugdymo principus, programa bus praktinė, eksperimentinė ir teorinė.

 Laikas:

2022 m. kovo 23 d. – pusės dienos nuotolinis susitikimas

2022 m. kovo 28 d. – atvykimo diena

2022 m. kovo 29 d. – balandžio 1 d. Gyvi mokymo kursai

2022 m. balandžio 2 d. Išvykimo diena

2022 m. balandžio 20 d. Nuotolinis aptarimas

 Tikslinė grupė

Jaunimo darbuotojai, jaunimo lyderiai, edukatoriai, socialiniai darbuotojai. Iki 30 dalyvių.

SALTO-YOUTH