Partnerystės stiprinimo veikla

2024 m. liepos 15-20 d. | Utøya (Oslas), Norvegija

REGISTRACIJA iki gegužės 19 d.

Apie renginio vietą: Utøya saloje jau daugiau nei 70 metų rengiamos vasaros stovyklos ir vykdoma veikla, skatinanti jaunimo dalyvavimą ir demokratines vertybes. 2011 m. Norvegija buvo sukrėsta po teroristinio išpuolio saloje, kai buvo nužudyti 69 jaunuoliai. Neilgai trukus buvo paskelbta, kad šis išpuolis buvo karas prieš deklaruojamas vertybes. Nuo to laiko Utojos sala buvo atkurta, joje įrengta memorialinė vieta ir ji vėl tapo svarbia mokymo ir stovyklų vieta demokratines vertybes ir žmogaus teises puoselėjančiam jaunimui.

Šioje organizuojamoje partnerystės stiprinimo veikloje kviečiamos dalyvauti jaunimo darbuotojų ir jaunuolių (15-18 metų) komandos. Čia susibūrę ir susipažinę su kitais dalyviais  galėsite atrasti galimybes kartu įgyvendinti tarptautinį „Erasmus+“ projektą. Tai puiki galimybė pažinti vienas kitą, įsitikinti, kad puoselėjate bendras vertybes, ir tokiu būdu mezgant tvirtą partnerystę kartu pasinerti į projekto idėjos kūrimo procesą.

Kas jūsų laukia?

Šioje partnerystės stiprinimo veikloje bus stengiamasi per žaidimus, pristatymų rengimą, vertybių tyrinėjimą ir darbą grupėse kuo geriau pažinti vieni kitus. Kartais bus dirbama su visa grupe, o kartais veiksmas vyks ir mažesnėse grupelėse. Taip pat kai kurie užsiėmimai bus skirti jaunuoliams, o kai kurie – su jaunimu dirbantiems asmenims. 

Kadangi veikla vyks Utøya saloje, turėsite galimybę sudalyvauti ekskursijoje po salą, kurios metu sužinosite tiek apie minėtą išpuolį, tiek apie tai, kaip vietos bendruomenė dirba skatindami jaunimo dalyvavimą ir demokratiją. Šio renginio organizatoriai tikisi, kad ši patirtis gali būti tas elementas, kuris gali padėti geriau suvokti asmenines ir organizacines vertybes. 

Kokie laukiami dalyvavimo šiame renginyje rezultatai?

Tikimasi, kad renginio dalyviai, aktyviai dalyvaudami šioje partnerystę stiprinančioje veikloje, grįš su vienu ar keliais naujais jaunimo mainų partneriais, turės idėją, kaip turėtų atrodyti norimas įgyvendinti projektas, bei bus numatę tolimesnius bendradarbiavimo žingsnius.

Tikslinė grupė: 

Kaip ir minėta, šiame renginyje kviečiamos dalyvauti komandos, kurias turėtų sudaryti 1 jaunimo darbuotojas ir 2 15-18 metų jaunuoliai. Jei yra išties svarbių priežasčių, priimamos ir komandos, kurias sudaro 2 jaunimo darbuotojai + 2 jaunuoliai arba 1 jaunimo darbuotojas + 1 jaunuolis.

Norint dalyvauti šioje partnerystės stiprinimo veikloje labai yra svarbi motyvacija ryšių užmezgimui ir potencialių partnerių paieškai, taip pat svarbus ir pasirengimas per ateinančius metus dalyvauti tarptautiniame projekte.

Pastaba: su jaunimu dirbantys asmenys turi būti vyresni nei 18 metų ir bus atsakingi už savo komandoje esančius nepilnamečius jaunuolius (pastariesiems būtinas tėvų ir (arba) globėjų sutikimas). 

Praktiniai aspektai: Perėjus atranką, jūsų atrinkta komanda turėtų atvykti į Oslą liepos 15 d. iki 16 val. vidurio Europos laiku, o išvykti liepos 20 d. po 13 val. vidurio Europos laiku. Kadangi renginys vyks Utøya saloje, bus organizuojama grupės kelionė iš Oslo centro į salą ir atgal.

Primename, kad dalyvavimas atrinktiems dalyviams yra pilnai finansuojamas!

Daugiau informacijos: SALTO-YOUTH