Įgyvendinant tarptautinį „Erasmus+“ jaunimo mainų projektą „Health Is a Journey“, mobilumas Lietuvoje tapo vertinga ir smagia patirtimi dalyviams iš Lietuvos, Estijos, Graikijos, Italijos bei Rumunijos. Projekto dalyviai savaitę laiko turėjo rytines jogos sesijas, seminarus, diskusijas apie fizinę ir psichinę sveikatą, ilgus pasivaikščiojimus žaliuose Lietuvos miškuose, taip pat sveikai maitinosi, gyveno gamtos apsuptyje, unikaliame ir meniškame name iš molio. Dalyviai buvo nusiteikę džiaugsmingai pažindami kitų kultūrų žmones ir kurdami naujas draugystes.

Šiame projekte jaunimas susipažino su sveikatos temomis: kas yra sveikata, imuninė sistema, lėtinių ligų prevencija, emocijos, jausmai – itin svarbi psichologinės sveikatos dalis, veiksmai, kurie turi įtakos gyvenimo kokybei ir trukmei. Tačiau bene svarbiausia patirtis, kad kiekvienas turime itin daug įtakos savo sveikatai, todėl labai svarbu kiekvieną savo poelgį įvertinti ir per sveikatos prizmę: ar sau kenkiu, padedu ar tai mane veikia neutraliai.

Projekto organizatoriai džiaugiasi, kad dalyviai išdrįso imtis iniciatyvos ir surengti keletą įdomių seminarų: muzikos meditacija, jin joga, tarpusavio emocinė parama.
Taip pat organizatoriai yra dėkingi visiems dalyviams už kantrybę, pasitikėjimą ir atvirumą bandant naujus įpročius, kvestionuojant senus įsitikinimus ir keičiantis į gerąją pusę.

Projekto dalyvis Berkay Çıtak savo iniciatyva sukūrė meninį vaizdo įrašą, kuriame aiškiau matomos įvairios mobilumo veiklos.

Keli dalyvių komentarai po mobilumo (išversta iš anglų kalbos):

„Tai buvo geriausia patirtis per pastaruojį labai ilgą laiką. Užmezgiau nuoširdžius santykius ir jausmus. Užmezgiau ryšį su žmonėmis. Išmokau labai daug. Jaučiausi, kad visi rūpinosi manimi. Visa ši patirtis buvo kelionė į savęs atradimą ir atstatymą. Tikiuosi, kad visą šią pasiektą energiją išsaugosiu labai labai ilgai ir toliau laikysiuosi visų išmoktų gerų įpročių. Tadai, Gabriele, ačiū jums visiems laikams už tai, kokias nuostabias širdis turite, ir už tai, kokį dvasingą projektą kartu sukūrėte“.

„Prieš projektą nesijaučiau gerai nei fiziškai, nei psichologiškai. Buvau išsekusi nuo diplominio darbo tyrimų, žmonių ir to, kas laukia ateityje. Tačiau po projekto jaučiausi ramesnė, labiau motyvuota ir kupina meilės. Galbūt negaliu kontroliuoti to, kas vyksta gyvenime, bet galiu kontroliuoti save. Man patiko projekto koncepcija, išėjimas iš komforto zonos ir buvimas bendruomenėje. Ačiū!“

„Tai suteikė man taip reikalingą požiūrį į savo gyvenimą ir dalykus, kuriuos turiu keisti, taip pat labai reikalingą poilsį nuo miesto streso. Dar kartą ačiū“

Projekto organizatoriai tiki, kad ši sveikatos kelionė tęsis dar daug metų po projekto, o dalijantis žiniomis ir pavyzdžiu ji įtrauks vis daugiau žmonių.

Projektą 2021-2-LT02-KA152-YOU-000040189 finansavo Europos Sąjunga.