Kai negalima, bet labai norisi, kai neleidžia nei mama, nei tėtis, nei direktorius. Kai net tarptautinės oro linijos labai atsargiai kelia savo lėktuvus iš Vilniaus oro uosto. Kai niekaip neįmanoma be neigiamo testo prasmukti pro sienos apsaugos darbuotojus. Tačiau labai labai norisi apkabinti seniai matytus „Erasmus+“ tarptautinio projekto „School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europe“ draugus, į pagalbą atskuba „Google Meet“ oro linijos. Jokių problemų, jokių testų, tėvų sutikimų – tik viena nedidelė sąlyga – per stiklą. Kompiuterio monitoriaus stiklą apsikabiname, džiaugiamės, verkiame… per stiklą vyksta ir tarptautinės mokymo(si) veiklos. Metus svajojus apie šį susitikimą, stiklo pertvara – tiesiog nereikšminga smulkmena. Juk viskas įmanoma – ir projektinius darbus pristatyti, ir po Rumuniją pakeliauti, ir ne tik tarptautinės įmonės finansinius reikalus sutvarkyti, bet ir vakarais smagiai pasiausti draugų kompanijoje, aišku, per stiklą.

Taip ir vyko mūsų „Erasmus+“ tarptautinio projekto „School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europe“ penktosios tarptautinės mokymo(si) veiklos, šįkart, deja, virtualioje erdvėje. Deja, nes kad ir kaip smagu buvo vėl pamatyti pažįstamus veidus, kad ir pavyko puikiai pristatyti mūsų simuliacinės įmonės LCC finansinę ataskaitą, atlyginimus bei visiems kartu padirbėti ties įmonės „Europe in One Bite“ finansais, buvo truputį liūdna. Jokios technologijos nepakeis šilto draugų apsikabinimo susitinkant bei peties, į kurį įsikniaubus galima paslėpti išsiskyrimo ašaras.

„Google Meet“ oro linijomis į Rumuniją 2021 m. gegužės 10–15 d. keliavo Kauno Veršvų gimnazijos mokiniai Ugnius, Saugintas, Otilija ir mokytojai Naglis, Birutė.  Kelionės išlaidos padengtos iš „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europe“ lėšų.