2019 m. lapkričio 24–28 d. vienuolika Vilniaus Gabijos gimnazijos I gimnazijos klasės mokinių su direktore Vilija Klimavičiene, pavaduotoju Andriumi Kniška ir anglų kalbos mokytoja Dalia Aušrele Bražinskiene dalyvavo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Tackling Educational Disadvantage and promoting inclusion through celebrating culture language and heritage in our schools with a specific emphasis on STEM subjects – Science, Technology, Engineering and Maths“ („Mokymosi sunkumų įveikimas ir inkliuzijos skatinimas parodant pagarbą kultūrai, kalbai ir paveldui mūsų mokyklose, ypatingą dėmesį kreipiant į STEM dalykus – gamtos mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką“) veiklose Beech Hill koledže, Monaghano mieste, Airijoje.

Kiekviena šalis turi nusibrėžusi savo tikslus ir siekius, tačiau galėtume teigti, kad šie tikslai bendraujant susiliejo ir tapo aktualūs abiem pusėms, pavyzdžiui, bendravimas anglų ir lietuvių kalbomis,  dėmesys lietuvių kalbai Airijoje, jos svarba lietuviams, gyvenantiems šioje šalyje, skatinant juos integruotis į vietos bendruomenę, išlaikyti savo identitetą. Mokiniai turėjo puikią galimybę tobulinti anglų kalbos įgūdžius tiek koledže, tiek kitose viešose vietose.

Atskridę į Airiją, mokiniai susipažino su sostine Dublinu. Pirmąją vizito dieną Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai pradėjo inovacijų kambaryje, kur konstravo ir programavo robotus.  Projekto oficialiąją dalį atidarė Beech Hill koledžo direktorius Patrick McArdle, pavaduotoja Siobhan Sheerin bei lietuvių kalbos mokytoja Kristina Jankaitienė. Į projekto atidarymą atvyko Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas ir jo patarėja Virginija Umbrasienė. Atidarymą sušildė Beech Hill koledžo mokinių atliekamos dainos ir muzikinės interpretacijos.

Vėliau pamokose kartu su partneriais iš Airijos mokiniai gamino tradicinį airišką patiekalą, kurio receptą parvežė į Lietuvą ir bandys iškepti čia. Vakare svečiai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su įmonės „Combi Lift“ veikla. Tai pati didžiausia ir populiariausia gamykla, gaminanti keltuvus pagal specialius užsakymus.

Antroji vizito diena buvo skirta filmo „Travellers“ apie romų tautybės žmones ir kaip pasikeitė jų gyvenimo būdas, kai tapo sėslūs, peržiūrai. Tai buvo puiki galimybė susipažinti su jų amatais ir gyvenimo stiliumi. Technologijų pamokoje mokiniai dirbo su metalais, o vakare, lydimi vietinio gido, grožėjosi Monaghano miestu.

Trečia vizito diena buvo skirta laboratoriniams bandymams bei  programavimui ir pažinčiai su airių kultūra, įvairiems airiškiems žaidimams. Už galimybę pamatyti lietuvišką filmą „100 metų kartu“ esame dėkingi Lietuvos ambasadai Airijoje. Visiems didelį įspūdį paliko kalbintų žmonių patirtis. Visiems mainų programos dalyviams labai patiko vizitas, nes jame turėjo galimybę ne tik tobulinti anglų kalbos žinias, bet ir susidraugavo su Beech Hill koledžo mokiniais, kurie balandį atvyks į Lietuvą.