Konferencija dėl Europos ateities yra piliečių inicijuojamų debatų ir diskusijų, kurie suteiks galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį, ciklas.

Tai pirmoji tokio pobūdžio konferencija: kaip svarbus Europos masto demokratinis procesas, ji yra naujas viešas atvirų, įtraukių ir skaidrių diskusijų su piliečiais forumas, kuriame aptariami pagrindiniai prioritetai ir uždaviniai.

„Visos mūsų politikos centras turi būti žmonės. Todėl noriu, kad visi europiečiai aktyviai dalyvautų Konferencijoje dėl Europos ateities ir duotų toną nustatant Europos Sąjungos prioritetus. Savo rytojaus Sąjungą galime kurti tik kartu,“ – sako Ursula von der Leyen, Europos Komisijos Pirmininkė.

Konferencijos tikslas – atsižvelgti į mūsų įvairovę ir užtikrinti, kad Europa būtų kuriama ne vien sostinėse, o pasiekiant visus ES kampelius ir stiprinant europiečių ir jiems tarnaujančių institucijų ryšį. Tai daroma visoje ES organizuojant daug su Konferencija susijusių renginių bei debatų, taip pat pasitelkiant interaktyvią daugiakalbę skaitmeninę platformą. Dalyvauti ir dalytis idėjomis ypač kviečiamas jaunimas. Europos, nacionalinės, regionų ir vietos valdžios institucijos, pilietinės visuomenės ir kitos organizacijos taip pat gali organizuoti renginius, kad įtrauktų kuo daugiau žmonių.

Kaip galėčiau prisidėti?

Galite:

  • Pasidalyti idėjomis. Turite idėją ir norite ja pasidalyti? Tai labai paprasta! Toliau rasite paaiškinimą, kaip tai padaryti. 
  • Aptarti idėjas. Galite peržiūrėti kitų asmenų pagal kiekvieną temą pateiktas idėjas, išverstas į jūsų kalbą. Taip pat galite joms pritarti arba prisijungti prie diskusijų komentaruose. 
  • Prisijungti prie renginio. Visoje Europoje vyksta tiek virtualūs, tiek gyvi renginiai. Galite ieškoti renginio vykstančio šalia jūsų, ir pradėti įgyvendinti idėjas.
  • Suorganizuoti renginį. Informaciją apie tai, kaip suorganizuoti renginį savo mieste ar internetu, rasite čia.

Kad padėtume rasti tai, ko jums reikia, parengėme svetainės vadovą.

Daugiau informacijos: https://futureu.europa.eu/?locale=lt