Europos Parlamentas kartu su ES valstybėmis narėmis susitarė dėl naujo programos „Erasmus+“ etapo 2021–2027 m.

Programos „Erasmus+“ biudžetas dvigubinamas

Per tris dešimtmečius „Erasmus+“ galimybėmis pasinaudojo daugiau kaip 10 milijonų žmonių, beveik pusė iš jų – nuo 2014 m. iki 2020 m. Naujam programos laikotarpiui skiriamas beveik dvigubai didesnis biudžetas, juo bus siekiama, kad programa pasinaudotų dar 10 milijonų žmonių per artimiausius septynerius metus. Visai programai „Erasmus+“ skiriama per 26 mlrd. Eur.

„Erasmus+“ laikoma viena sėkmingiausių iniciatyvų Europos Sąjungos istorijoje. Nuo 1987 m. ji išsiplėtė taip, kad apima visus švietimo sektorius: nuo ankstyvo ugdymo darželyje, mokyklų, profesinio švietimo, aukštojo mokslo iki neformaliojo ugdymo ir sporto srities.

Daugiau galimybių programos dalyviams

Siekiama, kad 2021–2027 metais programa taptų dar inovatyvesnė, prisidėtų prie socialinės įtraukties ir įvairovės didinimo. Taip pat bus skiriamas prioritetas ekologijos ir skaitmenizacijos temoms. Programa „Erasmus+“ prisidės prie Europos švietimo erdvės tikslų pasiekimo 2025 m. ir sutelks švietimo ir mokymo, jaunimo ir sporto sritis greitam atsigavimui ir plėtrai.

Ateinančiu laikotarpiu programa pasiūlys dar daugiau galimybių „Erasmus+“ dalyviams: taps prieinamesnė kiekvienam ir siūlys daugiau lanksčių būdų dalyvauti, įtraukiant mažiau galimybių turinčius asmenis. Taip pat programa taps prieinamesnė bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams.

Naujos galimybės numatomos ir bendradarbiavimo projektų vykdytojams, kuriant inovacijas mokymo programose, remiamos iniciatyvos, tokios kaip Europos universitetai, „Erasmus“ mokytojų akademija, profesinio meistriškumo centrai ir „DiscoverEU“.

Išsamesnę informaciją apie susitarimą dėl naujo programos etapo skaitykite čia.